top of page

18 травня 2023

Маточні плантації енергетичних культур висадили в громадах Хмельницької області

IMG_8378.JPG
IMG_8336.JPG
photo_2023-05-12_11-47-37.jpg
photo_2023-05-18_13-46-39.jpg

  В рамках проєкту “Вирощування енергетичних культур, як складова енергонезалежності громад” в Берездівській, Ганнопільській, Крупецькій сільських територіальних громадах завершили висадку енергетичних культур верби та тополі.


  Перед висадкою був проведений обробіток землі, далі - внесенні добрива, а також нарізані щілини, куди й висаджували енергетичні культури. Загальна площа ділянок складає 6 га. Зауважимо, що в громадах закладені материнські плантації верби та тополі, які пізніше будуть використанні для висадки промислових плантацій. Згодом це дасть змогу громадам забезпечувати себе біомасою для потреб опалення.

  Надалі важливий належний догляд за плантаціями, аби бур’яни та шкідники не стали загрозою для росту рослин. Тому експерти проєкту  продовжують працювати з громадами та навчати їх представників, як доглядати за маточними розсадниками.

  Проєкт “Вирощування енергетичних культур, як складова енергонезалежності громад” реалізується в межах місцевої фінансової допомоги Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.

bottom of page