top of page

23 листопада 2022

Хмельницький енергетичний кластер на COP27

СОР27 (Conference of parties) — зустріч сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату. Кожного року країни — члени ООН збираються аби домовитися, які дії варто робити країнам, аби зменшити вплив на зміну клімату. Цього року зустріч відбулась в Єгипті, в Шарм Ель-Шейху з 6 до 20 листопада.

 

Представниця Хмельницького енергетичного кластеру Світлана Каритун брала участь в цьогорічному COP, як спостерігачка від громадського сектору та готувала інформаційні дайджести для Української кліматичної мережі, яка кожного року слідкує за подіями на зустрічі та висвітлює їх для української спільноти. 

 

СОР27 був особливим цього року для України, адже вперше за 27 років наша країна мала власний павільйон для проведення заходів. Над створенням павільйону працювали представники UNITED24, який внесли у нього певний символізм. Павільйон створений у формі вирви,

аби звернути увагу світу, що в Україні триває війна, яка є одним із чинників впливу на зміну клімату. Вирва – це не тільки про жахи війни, але й про потенціал української землі. Центральне місце у вирві займає українська земля, яка зібрана з усіх куточків України. У спеціально розроблених кубах, які створені з вторинної сировини, міститься 16 видів грунтів.

 

Загалом павільйон символізує нашу боротьбу за майбутнє, адже не дивлячись на війну, ми продовжуємо реалізацію ініціатив та розробляємо нові у кліматичному напрямі.

За допомогою інтерактивних екранів можна дізнатися про те, яким чином війна з росією впливає на нашу екосистему, як виглядає українська земля після обстрілів, крім того за допомогою VR-окулярів можна заглибитися в українську реальність під час війни, а ще можна «декарбонізувати» один з екранів та дізнатися про кліматичні плани України.

 

Найважливішим результатом СОР27 стало прийняття рішення про створення Фонду фінансування втрат і збитків від змін клімату, однак наразі невідомо, які країни його будуть наповнювати та які матимуть доступ до фінансування. Більше про результати СОР27 можна дізнатися на сайті Української кліматичної мережі https://ucn.org.ua/?p=8952 а також Аналітичний огляд результатів «СОР27: крок уперед чи два назад?» https://ua.boell.org/uk/2022/11/24/sor27-krok-upered-chy-dva-nazad 

bottom of page