top of page

9 серпня 2024

Як медзаклади «продають» надлишки електроенергії сонячних електростанцій в мережу. Досвід першопрохідців

DSC09346 (1).jpg

Алгоритм набуття статусу «активного споживача» закладами охорони здоров’я, що є складовою механізму самовиробництва – Net-Billing, нещодавно презентувала громадська організація «Хмельницький енергетичний кластер» у співпраці із Відділом енергоменеджменту Хмельницької міської ради. Алгоритм був розроблений на основі досвіду Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру, який один з перших в Україні впровадив механізм Net-Billing. Цей медичний заклад виробляє електроенергію за допомогою власної сонячної електростанції (СЕС) та постачає її в загальну мережу на комерційних умовах.

Net-Billing – це механізм розрахунків за електроенергію, вироблену активними споживачами (наприклад, власниками 

сонячних панелей), яка передається до мережі. Цей механізм дозволяє споживачам «продавати» надлишки виробленої електроенергії, отримуючи за це кошти, які можуть використовуватися для оплати майбутнього споживання електроенергії.

Виробництво електроенергії Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр почав завдяки встановленню сонячних електростанцій на дахах трьох підпорядкованих поліклінік. Для цього залучили власні кошти комунального підприємства та витратили загалом близько чотирьох мільйонів гривень. Встановлювали сонячні панелі протягом серпня-листопада 2023 року. Тоді ж дізналися про можливість передавати електроенергію в загальну мережу на комерційній основі — Net-Billing.

DSC09199.jpg
bottom of page